Nové technologie v serverech HP ProLiant Gen8 přináší úspory

Servery možná vnímáte jen jako ty blikající krabice, díky kterým vám ve firmě funguje pošta, sdílení dokumentů a další nezbytné služby. Vlastnit servery, to ale také znamená nemalé náklady na jejich provoz a údržbu. Řešení HP ProLiant Gen8 přináší několik revolučních technologií, které vysoké náklady na provoz serverů snižují. Jak? Čtěte dále…

Když se inženýři z HP zeptali svých zákazníků, co je pro ně při výběru serverů klíčové, jednoznačně převládla odpověď zmiňující nízké náklady na provoz. Proto se v HP rozhodli vytknout si úspornost jako hlavní cíl při vývoji nové generace serverů ProLiant. Celý projekt vývoje byl nazván Voyager a jeho výsledkem je vznik mnoha nových technologií pokročilé automatizace napříč dílčími částmi celého serverového řešení. O unikátnosti celého řešení svědčí i více než 900 zaregistrovaných patentů.

1. Úspory energie

Dvojnásobný výpočetní výkon na jeden spotřebovaný watt energie. To je důsledek technologie automatizované optimalizace spotřeby, kterou umožňují zabudované senzory sledující spotřebu energie v rámci racku i serveru. Administrátoři tak mohou snadno rozkládat zátěž tak, aby spotřeba byla co nejnižší. V typických datacentrech nasazení HP Proliant Gen8 dokáže na spotřebě energie ušetřit odhadem 7 milionů dolarů.

2. Automatizace životního cyklu

Servery HP ProLiant Gen8 automatizují nejběžnější úlohy v rámci všech kroků výpočetního cyklu. Tato technologie umožňuje nejen rychlejší start systému, nasazování aplikací či aktualizací, ale také snižuje riziko chyb, které by se při manuálním provádění úloh mohly vyskytnout. Zároveň uvolňuje ruce administrátorům, kteří díky tomu ušetří 30 dní na osobu/rok při obsluze typického datacentra s rozlohou 3 000 čtverečních metrů.

3. Dynamická akcelerace zátěže

Úzká spolupráce výpočetních prostředků s úložištěm dat umožňuje až sedminásobně zvýšit výkon při náročných datových operacích. Pokročilé technologie HP se starají o rozložení zátěže a úpravu výkonu systému v reálném čase.

4. Proaktivní služby a podpora

Pro IT administrátory je připraven portál podpory HP Insight Online. Pomocí senzorů, které analyzují všechny klíčové parametry vašich serverů, je možné vzdáleně najít řešení problémů. Celý systém je proaktivní, takže je schopen na základě analýzy vašich dat předcházet problémům, ještě než je pocítíte a minimalizovat tak neplánované odstávky vašich serverů.

Na tuto otázku vám nejlépe dokáže odpovědět odborník po provedení důkladné analýzy vaší IT infrastruktury a potřeb, které ve firmě máte. Pro každý účel je totiž potřeba jiná míra výkonu, dostupnosti, rozšiřitelnosti a tak dále. Pro základní přehled se můžete podívat na naší stránku věnovanou serverovým řešením.

V Amonu pracují odborníci, kteří jsou schopní provést ve vaší firmě analýzu a na jejím základě vám navrhnout ideální IT infrastrukturu, která vám bude dobře sloužit.

Máte zájem o analýzu nebo se chcete jen na něco zeptat? Napište našim odborníkům na servery!