14. 7. 2015 končí podpora pro Windows Server 2003. Máme řešení

Již 14. července 2015 Microsoft ukončí veškerou podporu pro operační systém Windows Server 2003. Pokud tento systém používáte na svých firemních serverech, budete nuceni tuto situaci řešit. Řešení v tomto případě není volba, je to nezbytnost. Proč? Čtěte dále.

1. Vaše data budou v ohrožení

Jakmile váš systém přestane dostávat bezpečnostní záplaty, nebude pro hackery velký problém se k vašim datům dostat. Microsoft totiž bude nadále vydávat záplaty pro novější operační systémy, díky kterým budou útočníci schopni odhalit zranitelnost i ve Windows Server 2003. Myslíte, že zrovna vaše firma není pro hackery dost zajímavá? V dnešní době jsou útoky bohužel podnikány hromadně na všechny dostupné servery. Útočníci jednoduše testují, která firma má slabou ochranu a tu následně prolomí. Pokud budete nadále používat Windows Server 2003, pak se pravděpodobně stanete jednou z takových firem. V ohrožení tak budou vaše interní data i data vašich zákazníků.

2. Konec podpory aplikacím (nejen) od Microsoftu

Ve chvíli, kdy Windows Serveru 2003 skončí podpora, přestane být podporována i drtivá většina aplikací, které na tomto systému běží. Týká se to jak aplikací od Microsoftu, tak těch třetích stran, jako je například vaše CRM nebo účetní systémy. Nepodporované aplikace = nižší spolehlivost a větší bezpečnostní riziko.

3. Vyšší náklady na provoz

Rozhodnete-li se přesto zůstat u Windows Serveru 2003, připravte si v rozpočtu více peněz na údržbu. Budete si muset pořídit dodatečné monitorovací a bezpečnostní systémy, jako jsou antiviry, firewally atp. Vaše stávající bezpečnostní aplikace totiž nemusí být na nové výzvy připraveny.

Podpora pro Windows Server 2003 končí za

1. Konsolidace stávajících serverů a nákup nových licencí

Pokud je vaše serverová infrastruktura již staršího data, pravděpodobně používáte víc fyzických serverů, než ve skutečnosti potřebujete. Pomocí virtualizace jsme totiž schopni na jeden fyzický server nasadit několik serverů virtuálních, které zastanou stejnou práci. Díky tomu si můžete pořídit méně fyzických strojů, což šetří pořizovací náklady i náklady na provoz.

2. Využití serverů v datacentrech a nákup nových licencí

V dnešní době rychlého internetového připojení můžete nerušeně používat vaše firemní servery, aniž byste pocítili, že jsou fyzicky umístěné klidně na druhém konci republiky. Server si nakonfigurujete podle svých požadavků, ale běžet bude v datacentru jiného poskytovatele. Nemusíte se tím pádem starat o jeho údržbu a řešit dodatečnou infrastrukturu.

3. Cloudové služby bez vlastních serverů

Nejmodernější cestou, jak řešit zastarávající serverovou infrastrukturu, je cloud. Nevlastníte fyzický server ani u vás ve firmě, ani v datacentru, ale kupujete si jen výkon, který potřebujete pro provoz aplikací, které využíváte. Když náhle potřebujete výkonu více, cloud se vám přizpůsobí. Hned. Žádné čekání. Navíc máte zajištěno, že vždy používáte aktuální verze všech aplikací = nemusíte neustále řešit aktualizace a licence. Cloud je vždy dostupný a plně se vám dokáže přizpůsobit.

Začněte situaci řešit hned. Útočníci na vás nepočkají

„Data jsou to nejcennější, co ve firmě máte. Jejich únik může vážně poškodit pověst vaší firmy. Nehazardujete s ní a začněte situaci řešit co nejdříve. Rád vám s tím pomůžu.“

Radek Pavlát Radek Pavlát
specialista na oblast serverů

Pokud se vám zdá, že do července zbývá ještě spousta času, vězte, že pro vaše servery to neplatí. Jakmile vyprší podpora pro Windows Server 2003, vaše firma se ocitne nechráněná. Útočníci otálet rozhodně nebudou. Je potřeba počítat s tím, že ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, jeho nasazení musí předcházet důkladná příprava. Celý proces tak určitě zabere několik měsíců. Proto je celou věc třeba začít řešit co nejdříve.

Máme potřebné know-how a zkušenosti

Oblasti serverů a správě sítě se věnujeme již mnoho let. Naše řešení jsme nikde nevyčetli, ale mnohokrát u zákazníků vyzkoušeli. Dobře víme, že pro každou firmu je potřeba jiný přístup. Díky našim zkušenostem a odborným znalostem dokážeme vybrat to správné řešení pro vaši firmu a postaráme se o jeho bezproblémové nasazení. Vše vám nejprve důkladně vysvětlíme a provedeme vás celým procesem přechodu tak, aby mohl váš byznys dál nerušeně plynout.

Najdeme řešení pro vaši firmu!

Sjednejte si s námi nezávaznou schůzku na 777 200 367, nebo nám napište, ozveme se zpět!

Kontakt

Zavřít

Zavolejte nám na telefon 233 354 529, nebo nám pošlete kontakt a ozveme se zpět!