Co je víc: laser nebo inkoust?

Laserová tiskárna je pro firmu nejlepší volba, protože hodně vydrží a tiskne rychle a levně.
Nebo je to jinak?

Technologie inkoustového tisku
prošla za posledních několik let zásadní proměnou

Výrobci se zaměřili na parametry, ve kterých inkoust dlouhodobě zaostával za laserem, například stálost výtisků, rychlost tisku či snadná připojitelnost tiskáren k firemní síti.

4 výhody inkoustového tisku

  • Inkoustové tiskárny mají až o 50 % nižší spotřebu elektrické energie, protože se narozdíl od laserových tiskáren nemusejí před tiskem zahřívat na vysokou teplotu.
  • Celkové náklady na tisk, které zahrnují náplně, údržbu, provoz a pořízení tiskárny jsou až o polovinu nižší než v případě laserových tiskáren.
  • Jedinou pravidelně měněnou částí je inkoustová náplň. U některých laserových tiskáren se musí pravidelně měnit také například válce.
  • Někteří výrobci poskytují rozšířenou záruku v ceně inkoustové tiskárny (například 2-3 roky).

Nemáte s inkoustovkami dobré zkušenosti?

Setkali jste se s problémy jako je zasychání inkoustu, rozpíjení barvy při kontaktu s vlhkostí (či se zvýrazňovačem), nízká kapacita náplní či nekonečné čekání na výtisk?

„Pokud se chcete k tématu na cokoli zeptat, napište mi, ráda vám poradím.“

Helena Březinová Helena Březinová
obchodní ředitelka Amon System

Některé neduhy souvisely s technologií, která udělala velké pokroky a dokázala se s nimi poprat. Jiné problémy samozřejmě souvisejí s vlastní kvalitou konkrétního modelu tiskárny. Jako u všeho, ani o inkoustových tiskárnách nelze říci, že každá je kvalitní. Při výběru tiskárny je nutné dbát na požadovaný způsob jejího používání (účel), záruční podmínky a především na zkušenosti uživatelů.

Kdy má smysl pořizovat laserovku

Když ji opravdu potřebujete. Laserová tiskárna skvěle poslouží tam, kde je potřeba tisknout často. Proto se využívají například na veřejných místech, kde je velké množství uživatelů – školy, knihovny, copy centra…

Závěr: záleží na tom, jak potřebujete tisknout

Pro většinu firem je lepší volbou kvalitní inkoustovka, nicméně vždy záleží na tom, jakým způsobem potřebujete tiskárnu používat. Cílem je zvolit tiskárnu, která bude mít co nejnižší celoživotní náklady (pořízení, provoz, náplně a údržba) při potřebné kvalitě.

Ptejte se – rádi vám zodpovíme vaše otázky